Масляниста рідина від безбарвного до світло-жовтого кольору, допускається опалесценція.
Склад
1 мл препарату містить діючої речовини:
флорфенікол - 300,0 мг;
флуніксину меглумін - 27,4 мг.
Допоміжні речовини: диметилсульфоксид, пропіленгліколь, лимонна кислота, поліетилен гліколь.
Фармакологічні властивості
Діючими речовинами препарату є флорфенікол і флуніксин.
Флорфенікол - антибіотик групи феніколів, активний відносно грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів в тому числі: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Enterobacter spp., E. сoli, Pasteurella haemolytica, Pasteurella multocida, Pasteurella piscicida, Vibrio spp., Haemophilus somnus, Haemophilus parasuis, Fusobacterium necrophorum, Bacteroides melaninogenicus, A. pleuropneumoniae, Bordetella bronchiseptica, Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Shigella spp. та інші. Флорфенікол активний проти більшості мікоплазм (Mycoplasma hyopneumoniae, Mycoplasma hyorhinis та інші). Механізм дії препарату полягає в зв'язуванні з 70S рибосомами і блокуванні синтезу білків в бактеріальної клітці.
Флуніксин - це не наркотичний, нестероїдний анальгетик, має сильний протизапальний, жарознижувальний і антиендотоксічний ефект.
Флуніксин виступає в якості зворотного інгібітору циклооксигенази - ферменту, який відповідає за перетворення арахідонової кислоти в циклічні ендопероксіди. Саме таким чином пригнічується синтез медіаторів запального процесу, які викликають лихоманку, біль і гіперемію. Флуніксин також пригнічує виділення тромбоксану. Флуніксин виявляє жарознижуючу дію шляхом пригнічення синтезу простагландинів E 2 в гіпоталамусі. Флуніксин проявляє антиендотоксичний ефект, за рахунок пригнічення утворення медіаторів запалення.
При парентеральному введенні препарат швидко всмоктується і проникає в усі органи і тканини тварини. Максимальна концентрація флорфеніколу в крові спостерігається через 30-90 хвилин, а терапевтична концентрація антибіотика зберігається в органах і тканинах тварин протягом 48 годин після ін'єкції. Флуніксин меглумін має тривалу дію. Максимальна концентрація в крові визначається через 1-2 год після введення, а терапевтичний ефект проявляється протягом 36 годин.
Показання до застосування
Лікування великої рогатої худоби при захворюваннях органів дихання (ринотрахеїт, бронхіт, бронхопневмонія, плеврит), які викликані Pasteurella (Mannheimia) haemolytica, Pasteurella multocida, Haemophilus somnus, а також хворих кератокон'юнктивітом, копитною гниллю, гострим міжпальцевим некробацильозом, інфекційним дерматитом копит, метритом, маститом, викликаними мікроорганізмами, чутливими до флорфеніколу, а також при вторинних бактеріальних інфекціях, що виявляються при вірусних захворюваннях.
Лікування свиней при захворюваннях органів дихання, таких як плевропневмонія, викликаних Actinobacillus pleuropneumoniae, Haemophilus parasuis, Pasteurella multicida, Mycoplasma hyopneumoniae, M. Hyorhitis, синдромі ММА (мастит-метрит-агалактія) при захворюваннях кінцівок (флегмона вінчика, пододерматит), викликаний мікроорганізмами, чутливими до флорфеніколу, а також при вторинних бактеріальних інфекціях, що виявляються при вірусних захворюваннях.
Спосіб застосування та дози
Велика рогата худоба:
- підшкірно в область шиї - 40 мг флорфеніколу і 2,2 мг флуніксину на 1 кг маси тіла або 2 мл на 15 кг маси тіла, одноразово. При необхідності і при хронічному перебігу захворювання можливе повторне введення препарату через 48 годин.
Доза не повинна перевищувати 10 мл в одне місце введення. Ін'єкцію потрібно проводити тільки в область шиї.
Свині:
- внутрішньом'язово - 15 мг флорфеніколу на 1 кг маси тіла або 1 мл препарату на 20 кг маси тіла, двічі з інтервалом 48 годин. Доза не повинна перевищувати 10 мл в одне місце введення. Ін'єкцію потрібно проводити тільки в область шиї.
Протипоказання
Не застосовується тваринам, чутливим до флорфеніколу і флуніксину.
Не застосовувати препарат тваринам під час вагітності і годуючим тваринам.
Не застосовувати препарат племінним бикам.
Не застосовувати одночасно з тіамфеніколом або хлорамфеніколом, антибіотиками групи пеніцилінів, цефалоспоринів, фторхінолонів, в зв'язку з можливістю виникнення токсикозу.
Не застосовувати разом з сульфаніламідними препаратами.
Не застосовувати тваринам з хворобами серця, печінки, нирок, а також тваринам з виразками шлунково-кишкового тракту або кровотечами.
Не застосовувати разом з іншими нестероїдними протизапальними засобами і кортикостероїдними препаратами.
Застереження
Забій тварин на м'ясо дозволяється через 20 діб (свині), 46 діб (велика рогата худоба) після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам в залежності від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Застосування препарату вагітним тваринам допускається тільки в тих випадках, коли необхідна чутливість збудника до препарату та ефект від застосування перевищує можливі економічні збитки.
При застосуванні препарату у свиней можливі почервоніння, набряк періанальної області і м'який кал, які не впливають на фізіологічний стан тварин і проходять з часом.
Форма випуску
Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 закриті гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50, 100 і 200 мл. Вторинна упаковка - картонна коробка.
Зберігання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5° до 25° С.
Термін придатності
2 роки. Після першого відбору з флакону препарат необхідно використати протягом 28 діб.
Короткі характеристики | |
Інгрідієнти | флуорфенікол, флуніксин меглумін |
Застосування | антибіотик |
Тип препарату | ін'єкційний |
Міфлор
- Модель: Miflor
- Наявність: Є в наявності
-
₴0.00грн.